1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Maslenica w Ruszkowskim: Świętowanie przez smak

12 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Maslenicę. To słowiańska tradycja, obchodzona w celu pożegnania zimy i powitania wiosny. Maslenica, znana również jako Tydzień Maslenicy, to czas obchodów, który poprzedza Wielki Post w kulturze wschodnioeuropejskiej. Jest to okazja do wspólnego świętowania, uczczenia natury i przygotowania się na nadchodzący okres postu poprzez spożywanie obfitych, tłustych potraw, w tym przede wszystkim naleśników.

W naszej szkole uczniowie przyjęli tę tradycję z entuzjazmem. Korytarz szkolny zapełniły się aromatem smażonych naleśników, a uczniowie cieszyli się z możliwości dzielenia się tymi pysznymi przysmakami ze swoimi kolegami i koleżankami. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat różnych kultur i tradycji, a także do integracji społeczności szkolnej.

Skip to content