Wspomaganie ucznia

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Październik miesiącem zdrowia psychicznego

Miesiąc październik ogłaszamy miesiącem zdrowia psychicznego . Dobrostan psychiczny, ograniczenie stresu, dbałość o zdrowie to podstawowe potrzeby osobiste każdego człowieka. Aby zwrócić uwagę na problemy młodych ludzi , wesprzeć ich w trudnych chwilach podejmiemy szereg działań związanych z ochroną zdrowia psychicznego . 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego . W tym dniu młodzież naszej szkoły została wyposażona w wiedzę z zakresu zdrowia , a także otrzymała numery instytucji pomocowych do wykorzystania w razie kryzysu . Pamiętaj ! Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów szkolnych . Kolejne działania przez nami . CDN…

Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka nowotworów w tym nowotworu piersi jest niezwykle istotna dla zachowania dobrego zdrowia . W związku z obchodami Dnia Różowej Wstążki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z p. Barbarą Duszczyk – pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Pułtusku , podczas którego mieli możliwość pogłębić wiedzę w zakresie zapobiegania nowotworom i dbałości o własne zdrowie.

16 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, który ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na skutki palenia tytoniu.

Zapraszamy do zapoznanie się z materiałem

16 listopad – Światowy Dzień Rzucania Palenia