1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Konkurs ortograficzny

Dyktando to nie tylko tradycyjne ćwiczenie ortograficzne, lecz także skuteczna metoda rozwijania umiejętności pisania, słuchania, koncentracji i pamięci. Dla młodzieży stanowi ono ważny element kształtujący ich kompetencje językowe, dlatego 21.02.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku po raz kolejny zorganizowane zostało dyktando dla uczniów klas I technikum, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej w
ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tegorocznej edycji, w której 18 uczestników zmierzyło się z pułapkami polskiej ortografii, wykorzystano nowe technologie, by uatrakcyjnić i unowocześnić proces nauki i sprawdzania umiejętności ortograficznych.
Aplikacje mobilne i platformy internetowe nie tylko pomagają w przeprowadzaniu dyktand, lecz także umożliwiają dostosowanie poziomu trudności do indywidualnych potrzeb uczniów.
Laureatami konkursu ortograficznego w kategorii klas I technikum i liceum ogólnokształcącego zostali:
Małgorzata Dąbrowska kl. I TLb – I miejsce
Michał Olszewski kl. I TR – II miejsce
ex aequo Zofia Bilik kl. I TR i Kacper Bułakowski kl. I TI- III miejsce
Laureatkami konkursu ortograficznego w kategorii klas I szkoły branżowej zostały uczennice:
Izabela Glinka- I miejsce
Zuzanna Bigos- II miejsce
Gratulujemy!

Skip to content