1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Ruszkowskim

Dyktando to nie tylko tradycyjne ćwiczenie ortograficzne, lecz także skuteczna metoda rozwijania umiejętności pisania, słuchania, koncentracji i pamięci. Dla młodzieży stanowi ono ważny element kształtujący ich kompetencje językowe, dlatego 21.02.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku po raz kolejny zorganizowane zostało dyktando dla uczniów klas I technikum, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tegorocznej edycji, w której 18 uczestników zmierzyło się z pułapkami polskiej ortografii, wykorzystano nowe technologie, by uatrakcyjnić i unowocześnić proces nauki i sprawdzania umiejętności ortograficznych. Aplikacje mobilne i platformy internetowe nie tylko pomagają w przeprowadzaniu dyktand, lecz także umożliwiają dostosowanie poziomu trudności do indywidualnych potrzeb uczniów. Laureatami konkursu ortograficznego w kategorii klas I technikum i liceum ogólnokształcącego zostali:

Małgorzata Dąbrowska kl. I TLb- I miejsce

Michał Olszewski kl. I TR- II miejsce

ex aequo Zofia Bilik kl. I TR i Kacper Bułakowski kl. I TI- III miejsce

Laureatkami konkursu ortograficznego w kategorii klas I szkoły branżowej zostały uczennice:

Izabela Glinka- I miejsce

Zuzanna Bigos- II miejsce

Gratulujemy!

Skip to content