pakat-Erasmus-1

Szkolenie dla logistyków

16 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie stacjonarnie w ramach projektu „Fachowcy z Ruszkowskiego – nowoczesne kształcenie w branży informatycznej i logistycznej w ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku”. Po szkoleniach w branży informatycznej (o szkoleniu z obsługi drona pisaliśmy TU) przyszedł czas na logistyków. Wraz z prowadzącym szkolenie dotarła do nas walizka szkoleniowa z tachografem. Zakres szkolenia obejmował nastepujące zagadnienia:

• praktyczne wskazówki obsługi tachografów cyfrowych
  • odpowiedzialność kierowcy związana z obsługą i stosowaniem norm czasu pracy kierowców
  • prawa i obowiązki kierowcy, odpowiedzialność karna

W zajęciał brało udział 10 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły. Z pewnością nowy nabytek przyczyni sie do podniesienia atrakcyjności lekcji i – co najważniejsze – kompetencji uczniów kształcących sie w zawodzie technik logistyk.