1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wystawa Mikołaj Kopernik życie i dzieło

Dnia 16 listopada 2023 roku klasa 1 BS wraz z wychowawcą Panią Anną Łapińską-Durką odwiedziła Galerię Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Biorąc udział w zajęciach  edukacyjnych, dotyczących wystawy „Mikołaj Kopernik. Życie i dzieło” udostępnionej przez Polską Akademię Nauk Archiwum w Warszawie. Młodzież miała okazję uczestniczyć w wykładzie on-line pt. ,, Heliocentryczny obraz świata oczami Mikołaja Kopernika, oraz obejrzeć wystawę.  W ramach warsztatów poprowadzonych przez Panią Paulinę Kasińską – animatora kultury, rywalizowaliśmy ze sobą w  rozwiązywaniu krzyżówki z wykorzystaniem wiadomości zamieszczonych na wystawie. Była to bardzo ciekawa lekcja w trakcie której uczniowie zdobyli wiadomości, które wykorzystają w ramach udziału w konkursie szkolnym pt. ,, Mikołaj Kopernik – jego twórczość”, który jest podsumowaniem realizowanego projektu Rok 2023 Rokiem Kopernikańskim w naszej szkole..

Skip to content