Lekcja on-line: Rynek pracy i kompetencje przyszłości

26 października 2023 r. uczniowie klasy 2 TL wzięli udział w lekcji on-line: Rynek pracy i kompetencje przyszłości, zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wykład dotyczył tematyki rozwoju kariery, rynku pracy a także ofert zatrudnienia.

Zajęcia przeprowadziła pani Emilia Kracińska, specjalistka ds. HR odpowiadająca za zatrudnianie pracowników, procesy rekrutacyjne i szkolenia. Główne zagadnienia, jakie poruszyła podczas zajęć to: Obecny rynek pracy – co o nim wiemy, Przedsiębiorczość i jej wpływ na karierę zawodową.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak być przedsiębiorczym już w młodym wieku, jak otworzyć drzwi do sukcesu, angażując się i podejmując inicjatywy. Zajęcia zorganizowane z inicjatywy wychowawcy klasy 2 TL, pani Patrycji Zajączkowskiej miały na celu ukierunkowanie młodzieży na planowanie własnej ścieżki edukacyjno – zawodowej.