1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Matematyka dla Technika – matematyczne zmagania Ruszkowiaków

25.10 br. odbyła się 14 edycja ogólnopolskiego konkursu Matematyka w Technice dla Technika, w którym udział wzięli uczniowie klasy 4TI oraz 5 TIP. Rozwiązywane przez nich zadania konkursowe obejmowały działy takie jak: wyrażenia algebraiczne, funkcja kwadratowa, geometria analityczna i ciągi. Celem konkursu, organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską, jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadpodstawowych. Główna nagroda to indeks na Politechnikę Lubelską. Kolejny etap matematycznych zmagań już w grudniu br. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Konkurs był jednym z przedsięwzięć zaplanowanych w projekcie edukacyjnym ,,Kreatywny Matematyk”, koordynowanym przez nauczycielki: p. Marlenę Wasilewską i p. Dorotę Sobocińską.

Skip to content