1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

XXII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

28 września br. odbyła się w naszej szkole XXII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, zorganizowana przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestników konkursu przywitała wicedyrektor – p. Angelika Chrzanowska, która życzyła wszystkim powodzenia.
Głównym celem olimpiady jest przede wszystkim sprawdzenie umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania oraz dedukcyjnego badania hipotez.

W tym roku do konkursu przystąpiło ponad 250 szkół z całej Polski. Warto podkreślić, że od 2009 roku OLM znajduje się na liście olimpiad ogólnokształcących, zamawianych przez MEN. Wyniki i listy zakwalifikowanych do II etapu uczniów poznamy 30 grudnia br. Konkurs jest częścią projektu edukacyjnego ,,Kreatywny Matematyk”, którego koordynatorkami są nauczycielki: p. Marlena Wasilewska i p. Dorota Sobocińska.


M. Rzeczkowska.

Skip to content