Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

„Artystyczne drogi rozwoju kluczowych kompetencji uczniów ZSZ im. J. Ruszkowskiego” – podsumowanie projektu.

W piątek, 16 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów uczestniczących w projekcie „Artystyczne drogi rozwoju kluczowych kompetencji uczniów ZSZ im. J. Ruszkowskiego”. Celem spotkania było podsumowanie projektu, który realizowany był na słonecznej Maderze.

Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Swoje wspomnienia z podróży przedstawili uczniowie posługując się m.in. filmami i zdjęciami z wycieczki.
W ramach realizowanego projektu były dwie grupy tematyczne: Fotografia oraz Film.
Spotkaniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu w ramach którego uczestnicy projektu mieli do przygotowania kolaż zdjęć oraz film. Komisja konkursowa w składzie: dyr. ZSZ im. J. Ruszkowskiego Anna Kmiołek-Gizara, Natalia i Jarosław Druchniak postanowiła nagrodzić dwie podgrupy za kolaż – Jana Pastewkę i Bartosza Pietrzykowskiego. Za film wyróżniono Dawida Gotkowskiego i Michała Szerewicza.

Dyrektor Anna Kmiołek-Gizara skierowała podziękowania do Starostów Powiatu Pułtuskiego, opiekunów wycieczki oraz wszystkich, którzy przyczynili się do spełnienia marzeń uczniów o przygodzie na Maderze.
Na koniec spotkania na uczestników spotkania czekała degustacja potraw z nutą portugalską.

Skip to content