Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Programy uczniów Ruszkowskiego na stacji kosmicznej

Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO to projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Celem projektu jest inspirowanie młodych ludzi do wybierania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią, technologią i naukami ścisłymi z zakresu STEM (z j. ang Science, Technology, Engineering and Mathematics).
W bieżącym roku szkolnym po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział wyzwaniu „Astro Pi Mission 0” – edycja 2022/2023. Tym razem było zadaniem dla osób indywidualnych lub zespołu było przygotowanie (w języku Python) wiadomości graficznej dla astronautów oraz pobranie danych dotyczących koloru z czujnika światła, które pojawią się na wyświetlaczu LED. Motywem przewodnim była „Flora i fauna”, podstawowe wytyczne do treści programu były następujące:
• wiadomość może składać się z jednej lub serii grafik przypominających astronautom o domu na Ziemi
• należy wykonać odczyt z czujnika koloru i jasności w komputerze Astro Pi
• należy użyć odczytu czujnika, aby ustawić kolor tła na spersonalizowanym obrazie
• obrazy mogą przedstawiać dowolny aspekt proponowanego motywu, taki jak kwiaty, drzewa, zwierzęta lub owady.
Jeżeli przesłany do organizatora program spełniał wszystkie wytyczne, to został uruchomiony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), obejrzeli go astronauci, a autor otrzymał imienny certyfikat, na którego drugiej stroni znajduje się lokalizacji emisji. Programy pięciu uczniów z klasy drugiej technik logistyk obejrzeli naukowcy z ISS, a młodzież otrzymała certyfikaty: Roksana Czyżewska, Michał Malinowski, Kacper Kluczek, Damian Gawroński, Michał Obidziński – gratulujemy!

Dwójka wyróżnionych otrzymała dziś gratulacje i certyfikaty z rąk wicedyrektora Pawła Kieli.
Zachęcamy do odwiedzania strony https://esero.kopernik.org.pl/ , znajdziecie tam wiele informacji na temat kosmosu oraz propozycji rozwijających wyzwań, które mogą zachęcić do poszukiwania pracy w szybko rozwijającym się sektorze kosmicznym.

Programy zostały napisane na lekcjach informatyki w zakresie podstawowym, opiekunem i pomysłodawcą udziału w wyzwaniu ESERO był Andrzej Krawczyński.

Kosmos jest zimny, ale bardzo ciekawy…

Skip to content