Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Bo wszyscy jesteśmy dziećmi!

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stał się świętem stałym. Nie mogliśmy więc o nim zapomnieć i w naszej szkole, chociażby z tego powodu, że w głębi duszy każdy czuje się dzieckiem. Przygotowując moc atrakcji dla naszych Uczniów, my – dyrekcja, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni – wiedzieliśmy, że ten dzień będzie radosny także dla nas.

Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego spływu kajakowego trasą biegnącą wzdłuż naszych pułtuskich kanałków. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewnili pracownicy WOPR, którzy tuż po zakończeniu wodnej wycieczki przeprowadzili pokaz i pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Kolejnym punktem było spotkanie młodzieży i pracowników szkoły na stadionie miejskim. Na wszystkich czekał poczęstunek w formie przepysznej kiełbaski przyrządzonej na grillu przez panie z obsługi i kierownika administracyjnego.

Główną atrakcją był mecz o Puchar Starosty Pułtuskiego rozegrany pomiędzy uczniami i absolwentami szkoły. W grupie absolwentów znaleźli się oczywiście także obecni nauczyciele z Ruszkowskiego. W tym szczególnym dniu nie mogło być inaczej – doświadczenie, umiejętności i przede wszystkim życiowa mądrość absolwentów przeważyła nad chęcią sportowej rywalizacji. Pokazaliśmy młodzieży, że nie zawsze młodość stanowi o sile i szybkości. Grę w pierwszej połowie absolwenci kontrolowali na tyle, by zachować bezpieczny, bezbramkowy remis. Chcąc jednak wywołać uśmiech na twarzy dzieci (a jak mogło być inaczej w takim dniu!), postanowili trochę odpuścić. Rozerwał się worek z bramkami. Niestety, dziura była na tyle duża, że po pięciu straconych bramkach przestaliśmy liczyć. Radość sportowej rywalizacji spowodowała, że nie wynik się liczył. Po cichu liczymy, że już za rok… nauczyciele i absolwenci postarają się odegrać ;-).

Zwycięskiej drużynie puchar wręczyła Pani Wicestarosta Beata Jóźwiak, która razem z panią dyrektor Anną Kmiołek-Gizarą pogratulowała obu drużynom gry pełnej emocji i zaangażowania.

Spotkanie na pułtuskim stadionie stało się także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na temat historii ligi angielskiej.

Skip to content