1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Bo wszyscy jesteśmy dziećmi!

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stał się świętem stałym. Nie mogliśmy więc o nim zapomnieć i w naszej szkole, chociażby z tego powodu, że w głębi duszy każdy czuje się dzieckiem. Przygotowując moc atrakcji dla naszych Uczniów, my – dyrekcja, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni – wiedzieliśmy, że ten dzień będzie radosny także dla nas.

Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego spływu kajakowego trasą biegnącą wzdłuż naszych pułtuskich kanałków. Bezpieczeństwo uczestnikom zapewnili pracownicy WOPR, którzy tuż po zakończeniu wodnej wycieczki przeprowadzili pokaz i pogadankę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Kolejnym punktem było spotkanie młodzieży i pracowników szkoły na stadionie miejskim. Na wszystkich czekał poczęstunek w formie przepysznej kiełbaski przyrządzonej na grillu przez panie z obsługi i kierownika administracyjnego.

Główną atrakcją był mecz o Puchar Starosty Pułtuskiego rozegrany pomiędzy uczniami i absolwentami szkoły. W grupie absolwentów znaleźli się oczywiście także obecni nauczyciele z Ruszkowskiego. W tym szczególnym dniu nie mogło być inaczej – doświadczenie, umiejętności i przede wszystkim życiowa mądrość absolwentów przeważyła nad chęcią sportowej rywalizacji. Pokazaliśmy młodzieży, że nie zawsze młodość stanowi o sile i szybkości. Grę w pierwszej połowie absolwenci kontrolowali na tyle, by zachować bezpieczny, bezbramkowy remis. Chcąc jednak wywołać uśmiech na twarzy dzieci (a jak mogło być inaczej w takim dniu!), postanowili trochę odpuścić. Rozerwał się worek z bramkami. Niestety, dziura była na tyle duża, że po pięciu straconych bramkach przestaliśmy liczyć. Radość sportowej rywalizacji spowodowała, że nie wynik się liczył. Po cichu liczymy, że już za rok… nauczyciele i absolwenci postarają się odegrać ;-).

Zwycięskiej drużynie puchar wręczyła Pani Wicestarosta Beata Jóźwiak, która razem z panią dyrektor Anną Kmiołek-Gizarą pogratulowała obu drużynom gry pełnej emocji i zaangażowania.

Spotkanie na pułtuskim stadionie stało się także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na temat historii ligi angielskiej.

Skip to content