Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Absolwenci rocznika 1969 oraz 1998 z wizytą w swojej szkole

Mieliśmy zaszczyt gościć w murach szkoły absolwentów rocznika 1969 oraz 1998. Starsi koledzy, którzy odwiedzili nas w piątek 2.06. 2023 r. reprezentowali rocznik, który jako drugi ukończył naukę w nowej siedzibie przy ulicy Tysiąclecia 12. Po krótkiej wycieczce po salach szkolnych absolwenci zatrzymali się na dłużej w jednej z pracowni, gdzie mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów zgromadzonych przez lata swoich spotkań, a także archiwalnych zdjęć szkoły.

Ze wzruszeniem obejrzałem fragment spotkania z roku 2016, na którym śp. Władysław Piotrowski, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku latach 1953 – 1984 opowiada o dawnej szkole i jej pracownikach. Dzięki uprzejmości naszych dawnych uczniów wkrótce i Wy będziecie mieli możliwość obejrzenia tego krótkiego nagrania.

Absolwenci rocznika 1998 spotkali się w sobotę 3.06. w tak szerokim gronie pierwszy raz od czasów zakończenia szkoły. Czyli minęło już całe ćwierćwiecze, choć może 25 lat brzmi bardziej przyjaźnie. Uczniom towarzyszył w wycieczce po szkole wychowawca klasy -pan Adam Byszewski.

Skip to content