1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Z przeszłości do przyszłości… pod pełnymi żaglami”- finał konkursu o historii Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Rok Jubileuszowy zawsze kieruje się własnymi prawami. Jest też okazją do budowania mostów
łączących przeszłość z teraźniejszością. Z pewnością rolę najlepszego łącznika miedzy tym co było, a tym co jest należy przypisać wiedzy. I gruntowną wiedzą wykazali się uczniowie: Technikum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej I stopnia nr 1., w konkursie poświęconym dziejom szkolnictwa zawodowego w Pułtusku na przestrzeni -liczonych od 1947 roku – 75 lat. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 13 zespołów reprezentujących poszczególne klasy. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi odnoszącymi się do historii szkoły na tle rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie pułtuskim. Maksymalnie można było zdobyć 38 punktów; wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł laureata zdobyli reprezentanci klasy 3 TI: Piotr Kowalski i Michał Szerewicz; tę
najwyższą lokatę zapewnił im wynik – 35 punktów. Główna nagroda to ufundowany przez Radę
Rodziców dla całej klasy voucher

II miejsce z sumą 32 punktów wywalczyła klasa II LO reprezentowana przez Bartosza
Pietrzykowskiego i Marię Rzeczkowską

III miejsce z wynikiem 31 punktów zajęli uczniowie klasy IV TLP: Antonii Barbarski i Michał
Fijałkowski.

Obydwie drużyny otrzymały tytuł laureata; nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie. Zwycięzcom – gratulujemy!

Zapewniamy, że każdy „koniec to tyko początek, a księga życzeń zawsze otwarta w połowie”. Tak więc w następnym roku szkolnym, w dniu Święta Szkoły oznaczonego datą 18 kwietnia ponownie staniemy do rywalizacji, by wykazać się wiedzą o Naszej Mater Scholae.

Inicjatorką i organizatorką konkursu była Dyrektor Szkoły Anna Kmiołek- Gizara.

Skip to content