Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

JUŻ W MAJU RUSZKOWIACY LECĄ NA MADERĘ

Zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji projektu Artystyczne drogi rozwoju kluczowych kompetencji uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

W roku szkolnym 2022/2023 dzięki projektowi p. Bożeny Jaskulskiej 30 uczniów wraz z 6 opiekunami ma możliwość wzięcia udziału w wyjeździe zagranicznym na Maderę w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. „Artystyczne drogi rozwoju kluczowych kompetencji uczniów ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd zaplanowany jest w terminie od 17 do 24 maja br, czyli na 8 dni. Koszt projektu to 197898,00 zł. Opiekunami młodzieży w czasie wyjazdu będą: p. B. Jaskulska, p. S. Jaskulski, p. N. Borowska- Balicka, p. M. Prewęcka, p. J. Druchniak i p. D. Filipiak.

Celem projektu jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych uczniów, w tym m.in.:

 • nauka języków obcych oraz rozwijanie umiejętności komunikacji
 • rozwijanie zainteresowań artystycznych
 • rozwijanie umiejętności uczenia się
 • nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego
 • przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego

Lista uczestników wyjazdu zagranicznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój projektu : „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego:

 1. Baka Bartłomiej 3 TL
 2. Borucka Kinga 2 LO
 3. Bujnowski Jakub 3 TI
 4. Gotkowski Dawid 3 TI
 5. Grzegorek Sebastian 3 TI
 6. Iwaniu Igor 3 TL
 7. Jaszczułt Wanessa 2 LO
 8. Jeleń Roksana 1 LO
 9. Kamiński Adrian 3 TI
 10. Kostruska Weronika 1 LO
 11. Kusak Ewelina 1 LO
 12. Malinowska Julia 3 LO
 13. Mańkowska Zuzanna 1 LO
 14. Mieciek Wiktoria 1 LO
 15. Nalewajk Patrycja  3 TL
 16. Pastewka Jan 2 LO
 17. Pietrzykowski Bartosz 2 LO
 18. Rogulski Mateusz 3 TI
 19. Rud Mateusz 3 TI
 20. Stanisz Gabriel  4 TLP
 21. Rzeczkowska Maria 2 LO
 22. Skoczeń Alicja 1 LO
 23. Szerewicz Michał  3 TI
 24. Świadkowska Kinga 1 LO
 25. Świderski Mateusz 3 TI
 26. Uchroński Daniel 3 TI
 27. Wieczorek Aleksandra 1 LO
 28. Wolniak Mateusz 3 TI
 29. Wykowski Wiktor 3 TI
 30. Zakrzewska Oliwia 1 LO
Skip to content