1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Technik informatyk – możliwości i szanse rozwoju

16 marca uczniowie klas pierwszej i drugiej kształcących się w zawodzie technik informatyk mieli okazję do spotkania z Grzegorzem Szwejkowskim, pracownikiem firmy DSV, która dostarcza i zarządza rozwiązaniami w zakresie łańcucha dostaw dla tysięcy firm.

Pan Grzegorz zapoznał uczniów z praktycznymi aspektami pracy w branży IT. Przybliżył możliwości poszerzania zakresu wiedzy i umiejętności, nawet podczas nauki w technikum, dzięki egzaminom oferowanym przez zewnętrzne firmy, np. Cisco CCNA . Właśnie taki certyfikat, który jest międzynarodowym dokumentem, wydawanym przez firmę Cisco Systems, potwierdzającym umiejętności zawodowe z zakresu projektowania, konfiguracji i zarządzania sieciami komputerowymi, otworzył Panu Szwejkowskiemu możliwość pracy dla jednej z wiodących firm w branży logistyczno-spedycyjnej. Co ciekawe, czasy pandemii i konieczność prowadzenia pracy zdalnej spowodowały, że do dziś większość swych obowiązków wykonuje z domu, łącząc się zdalnie z zarządzanym przez siebie sprzętem, konfigurując i udostępniając usługi klientom swojej firmy.

Uczniowie wielokrotnie usłyszeli, jak ważna w branży IT jest znajomość języka angielskiego. Bez tej umiejętności bardzo ciężko odnaleźć się w świecie informatyki, nawiązać kontakt z profesjonalistami w tej dziedzinie. Spotkanie z p. Szwejkowskim było ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło poznać możliwości rozwoju i pożądane cechy charakteru z punktu widzenia pracodawcy u przyszłego absolwenta – technika informatyka.

Skip to content