Młodzi, zdolni, inteligentni i pełni zapału, aby poza obowiązkami szkolnymi robić coś więcej – tak w skrócie można opisać dziennikarzy redagujących Ruszek News, czyli gazetkę szkolną Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Młodzież już jest rozpoznawalna wśród uczniów „Ruszka”, przedstawia się również naszym czytelnikom w aktualnym numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej. To dopiero początek współpracy, jaką szkolne koło dziennikarskie nawiązało z Pułtuską Gazetą Powiatową i Pultusk24.

Dziś w ramach współpracy,  przeprowadziliśmy w szkole warsztaty dziennikarskie, podczas których wspólnie ustaliliśmy plan działań na najbliższe miesiące. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły Anna Kmiołek-Gizara, a także opiekunka młodzieży Dorota Sobocińska.

Trzeba przyznać, że pomysły i zapał młodych dziennikarzy są godne podziwu. Efekty ich pracy można już obserwować na Instagramie.