1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Z wizytą w firmie Mardom

W piątek 25 października grupa nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku miała okazję zapoznać się z największym przedsiębiorstwem produkcyjnym w naszym regionie – Grupą Mardom w skład której wchodzą dwie spółki: Mardom Pro i Mardom Home.
Dzięki uprzejmości właścicieli firmy w obecności dyrektor personalnej, pani Joanny Groszkowskiej, mogliśmy zajrzeć w praktycznie każdy zakątek większości działów firmy, prześledzić proces produkcji od materiału wejściowego, jakim jest bela drewna do gotowego produktu. Niemal na naszych oczach nieokorowany kawał drewna zmienił się w gotowy do użycia mebel.

Celem spotkanie nie było jednak poznanie procesu technologicznego, nasza wizyta pomogła zapoznać się z profilem pracownika, który może znaleźć zatrudnienie w firmie Grupy Mardom. Pani dyrektor scharakteryzowała nam poszukiwane umiejętności i kwalifikacje, które powinny charakteryzować osoby pracujące w poszczególnych działach. Przekonaliśmy się jak ważne jest nauczanie nie tylko zawodu, ale także kompetencji miękkich, czyli zestawu cech psychofizycznych i umiejętności społecznych, które decydują o tym, jak się zachowujesz, dogadujesz z innymi ludźmi czy też organizujesz swoją pracę. Miło nam było usłyszeć, że nasi absolwenci, którzy od lat pracują w Mardomie, dzięki udziałowi w różnych projektach bardzo dobrze opanowali tę sztukę i są cenionymi pracownikami firmy.

Profil absolwenta naszej szkoły jest zbieżny z potrzebami firmy. O pracę w Mardomie może starać się logistyk, ekonomista, technik rachunkowości, informatyk i programista, czyli każdy z zawodów, w których kształci technikum, choć w tym momencie najbardziej poszukiwani są fachowcy od obróbki drewna. Taki zawód wybierają niektórzy uczniowie Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w naszym Zespole. To dobry wybór, praca na pewno na nich czeka.

Skip to content