Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Z wizytą w firmie Mardom

W piątek 25 października grupa nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku miała okazję zapoznać się z największym przedsiębiorstwem produkcyjnym w naszym regionie – Grupą Mardom w skład której wchodzą dwie spółki: Mardom Pro i Mardom Home.
Dzięki uprzejmości właścicieli firmy w obecności dyrektor personalnej, pani Joanny Groszkowskiej, mogliśmy zajrzeć w praktycznie każdy zakątek większości działów firmy, prześledzić proces produkcji od materiału wejściowego, jakim jest bela drewna do gotowego produktu. Niemal na naszych oczach nieokorowany kawał drewna zmienił się w gotowy do użycia mebel.

Celem spotkanie nie było jednak poznanie procesu technologicznego, nasza wizyta pomogła zapoznać się z profilem pracownika, który może znaleźć zatrudnienie w firmie Grupy Mardom. Pani dyrektor scharakteryzowała nam poszukiwane umiejętności i kwalifikacje, które powinny charakteryzować osoby pracujące w poszczególnych działach. Przekonaliśmy się jak ważne jest nauczanie nie tylko zawodu, ale także kompetencji miękkich, czyli zestawu cech psychofizycznych i umiejętności społecznych, które decydują o tym, jak się zachowujesz, dogadujesz z innymi ludźmi czy też organizujesz swoją pracę. Miło nam było usłyszeć, że nasi absolwenci, którzy od lat pracują w Mardomie, dzięki udziałowi w różnych projektach bardzo dobrze opanowali tę sztukę i są cenionymi pracownikami firmy.

Profil absolwenta naszej szkoły jest zbieżny z potrzebami firmy. O pracę w Mardomie może starać się logistyk, ekonomista, technik rachunkowości, informatyk i programista, czyli każdy z zawodów, w których kształci technikum, choć w tym momencie najbardziej poszukiwani są fachowcy od obróbki drewna. Taki zawód wybierają niektórzy uczniowie Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w naszym Zespole. To dobry wybór, praca na pewno na nich czeka.

Skip to content