Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Olimpiady polonistyczne w Ruszkowskim

Uczniowie uzdolnieni humanistycznie z Technikum nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego już po raz kolejny wzięli udział w dwóch ogólnopolskich olimpiadach, które odbyły się 14 i 15 listopada 2022r. w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Zakres tematyczny olimpiad, obowiązujący w tym roku to: ,,Mitologia grecka i rzymska” oraz ,,Życie i twórczość Witolda Gombrowicza”. Olimpiady otworzyły oraz życzyły uczniom powodzenia Pani Dyrektor Anna Kmiołek –Gizara i Pani Wicedyrektor Natalia Borowska-Balicka.

Młodzież biorąca udział w olimpiadzie ma szansę rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań oraz twórczej aktywności. Przygotowanie do konkursu pobudza wyobraźnię oraz zmusza do samodzielnego poszukiwania informacji. Uczniowie poznają nowe niekonwencjonalne metody pracy, współpracy w grupie pod kierunkiem nauczyciela. Zdobyta wiedza i umiejętności posłużą również do dalszej edukacji, ponieważ antyk, jak powszechnie wiadomo, stanowi podstawę do świadomego uczestnictwa w późniejszej kulturze i właściwego odbioru dzieł nowożytnych.

Szkolnym koordynatorem olimpiad jest nauczyciel języka polskiego Dorota Majkowska. Olimpiady współorganizowały oraz przygotowywały uczniów również polonistki Pani Marianna Jabłońska i Pani Anna Matuszewska.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności podczas tego dość trudnego konkursu. Takie doświadczenia są szczególnie ważne dla młodzieży z klas pierwszych , która rozpoczyna swoje funkcjonowanie w naszej szkolnej społeczności i chce się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Dorota Majkowska

Skip to content