1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Oddaj krew…

Szkolny Klub Krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa

18.11.2022 – piątek
MOSiR Pułtusk
ul. Sportowa 2
w godzinach 9:00-13:00

Krew mogą oddać wszystkie zdrowe osoby powyżej 18 roku życia

Proces oddania krwi został tak opracowany, by w sposób szybki a zarazem bezpieczny dla dawcy móc pobrać krew. Sprzęt do poboru krwi jest jednorazowy, a miejsce w którym dokonuje się pobór krwi jest sterylne. Pracownicy RCKiK, którzy towarzyszą nam podczas całej procedury w miłej i przyjaznej atmosferze postarają się byśmy szybko, sprawnie a zarazem bezpiecznie mogli podzielić się swoją krwią. Badanie lekarskie pozwala wykryć szereg sytuacji, w których oddawanie krwi jest przeciwwskazane. Przeciwwskazania mogą być bezwzględne, dyskwalifikujące badaną osobę na stałe lub względne dyskwalifikujące czasowo. Warunkiem zakwalifikowania badanej osoby do oddania krwi jest dobry stan zdrowia.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.
Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!
Częstotliwość, rodzaj i objętość donacji ustala lekarz kierując się ogólnym stanem zdrowia dawcy
.

Jeśli zechcesz zasilić nasze szeregi możesz zgłosić się do opiekuna klubu pana Artura Mańkowskiego

Procedura oddania krwi, krok po kroku

Śniadanie: spożycie lekkiego, ale pożywnego posiłku.
Rejestracja: po przybyciu do punktu poboru krwi wypełniamy kwestionariusz (koniecznie musimy przedstawić aktualny dokument tożsamości).
Pracownia analiz lekarskich lub stanowisko do badania poziomu hemoglobiny: badanie poziomu hemoglobiny przy użyciu wyłącznie sprzętu jednorazowego, odczyt w ciągu 3 minut.
Gabinet lekarski:
–  badanie lekarskie,
–  wywiad,
– kwalifikacja do oddania krwi
Uzupełnienie płynów w organizmie: od momentu zakwalifikowania do poboru krwi, uzupełniamy płyny w organizmie. Dawca otrzymuje wodę mineralną do spożycia.
Stanowisko do oddawania krwi: oddanie 450 ml krwi do jednorazowego pojemnika plastikowego z płynem konserwującym w czasie od 5 do 8 minut.
Krótka regeneracja sił: po oddaniu krwi, dawca przez moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił. Na Waszą prośbę wystawiane jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w szkole.

Skip to content