1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Polin – Lekcja Dialogu, Tolerancji i …

Uczniowie klas IV TLG i III TI uczestniczyli w warsztatach, prowadzonych przez pracowników Muzeum Żydów Polskich w Warszawie – Polin w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu. Jest to kolejne działanie zaplanowane już we wrześniu w ramach powyższego programu. Młodzież zapoznała się z wielowiekową tradycją, religią i kulturą Żydów, zamieszkujących na terenie Polski od średniowiecza do powojnia.

Spotkanie ze wspólną historią naszych narodów okazało się niezapomnianą lekcją dialogu, tolerancji i empatii tak ważnych dla młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w obecnej trudnej rzeczywistości. Wycieczka została zorganizowana przez wychowawców klas Natalię Borowską-Balicką i Dorotę Majkowską. Podczas wyjazdu do Warszawy młodzieżą opiekowały się również panie Danuta Filipiak i Izabela Nuszkiewicz.

Skip to content