1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Szkoła do hymnu

11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. 10 listopada 2022 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczciła ten  dzień w szczególny
sposób. Spotkaliśmy się, by wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne, które towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, bywały modlitwą. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Na zakończenie spotkania wicedyrektor szkoły Pan
Paweł Kiela skierował do nas słowa…. Prawdziwy patriotyzm, nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa – i to jest nasze zadanie, zadanie nas wszystkich tu zgromadzonych, moje i twoje, jego i jej…

Danuta Filipiak

Skip to content