Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Przysłowiowy zawrót głowy

7 listopada 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu ,,Przysłowiowy zawrót głowy’’, który
realizowany był w języku rosyjskim. Projekt był prowadzony wspólnie z Zespołem Szkół
Ponadpodstawowych nr 3 im. A. Staszica w Siedlcach. Podczas zajęć języka rosyjskiego, uczniowie poznawali rosyjskie przysłowia, ich pochodzenie, znaczenie oraz polskie odpowiedniki. Następnie zadaniem uczniów było zilustrowanie wybranego przez nich przysłowia. Młodzież pracowała indywidualnie, w parach oraz w grupach. Powstało bardzo dużo ciekawych prac.

Celem projektu było rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów i zapoznanie się z kulturą rosyjską. Podczas podsumowania obejrzeliśmy i omówiliśmy wszystkie prace. Wspólnie z dyrekcją naszej szkoły Panią Anną Kmiołek- Gizarą wręczyliśmy nagrodę za najciekawiej zilustrowane przysłowie rosyjskie.

Gratulujemy Lince Aleksandrze z klasy 4LOB, która została wyróżniona.
Patrycja Lipińska

Skip to content