1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Przysłowiowy zawrót głowy

7 listopada 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu ,,Przysłowiowy zawrót głowy’’, który
realizowany był w języku rosyjskim. Projekt był prowadzony wspólnie z Zespołem Szkół
Ponadpodstawowych nr 3 im. A. Staszica w Siedlcach. Podczas zajęć języka rosyjskiego, uczniowie poznawali rosyjskie przysłowia, ich pochodzenie, znaczenie oraz polskie odpowiedniki. Następnie zadaniem uczniów było zilustrowanie wybranego przez nich przysłowia. Młodzież pracowała indywidualnie, w parach oraz w grupach. Powstało bardzo dużo ciekawych prac.

Celem projektu było rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów i zapoznanie się z kulturą rosyjską. Podczas podsumowania obejrzeliśmy i omówiliśmy wszystkie prace. Wspólnie z dyrekcją naszej szkoły Panią Anną Kmiołek- Gizarą wręczyliśmy nagrodę za najciekawiej zilustrowane przysłowie rosyjskie.

Gratulujemy Lince Aleksandrze z klasy 4LOB, która została wyróżniona.
Patrycja Lipińska

Skip to content