1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Bieg do Niepodległości

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości  stało się okazją, by młodzież uczciła Niepodległość biorąc udział w „Biegu do Niepodległości” – 104 okrążenia szkolnego boiska na 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pomysłodawcami i głównymi realizatorami tegorocznej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego na czele z panią Mileną Figurską – Wróblewską, zgodę i wsparcia organizacyjnego udzieliła pani Anna Kmiołek – Gizara – dyrektor ZSZ.

W imprezie aktywny udział wzięła jako przedstawicielka grona pedagogicznego pani Małgorzata Duło oraz pani Magdalena Kubecka – przedstawicielka pracowników administracji i obsługi oraz przewodnicząca Rady Rodziców, na czele z nauczycielami wychowania fizycznego.

Podczas zbiórki głos zabrała pani Milena Figurska – Wróblewska – organizator, oraz pan Andrzej Krawczyński – który to zapoczątkował nasze wspólne bieganie dla Niepodległej już w 2018 roku. Po tych kilku słowach wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Pierwsze okrążenie przebiegliśmy wspólnie. Kolejne okrążenia pokonywane były parami, a biegom towarzyszyły piosenki patriotyczne.

104 okrążenie, podobnie jak pierwsze, przebiegliśmy wszyscy razem, w luźnej grupie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, z rąk wicedyrektora Pawła Kieli i nauczycieli wychowania fizycznego: Mileny Figurskiej – Wróblewskiej, Andrzeja Krawczyńskiego, Grzegorza Miłoszewskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś na osłodę od pani dyrektor.

Dziękujemy za udział, mamy nadzieję, że taka nietypowa lekcja patriotyzmu pozostanie w pamięci na dłużej, a może i stanie się naszą szkolną tradycją.

Skip to content