Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Bieg do Niepodległości

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości  stało się okazją, by młodzież uczciła Niepodległość biorąc udział w „Biegu do Niepodległości” – 104 okrążenia szkolnego boiska na 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pomysłodawcami i głównymi realizatorami tegorocznej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego na czele z panią Mileną Figurską – Wróblewską, zgodę i wsparcia organizacyjnego udzieliła pani Anna Kmiołek – Gizara – dyrektor ZSZ.

W imprezie aktywny udział wzięła jako przedstawicielka grona pedagogicznego pani Małgorzata Duło oraz pani Magdalena Kubecka – przedstawicielka pracowników administracji i obsługi oraz przewodnicząca Rady Rodziców, na czele z nauczycielami wychowania fizycznego.

Podczas zbiórki głos zabrała pani Milena Figurska – Wróblewska – organizator, oraz pan Andrzej Krawczyński – który to zapoczątkował nasze wspólne bieganie dla Niepodległej już w 2018 roku. Po tych kilku słowach wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Pierwsze okrążenie przebiegliśmy wspólnie. Kolejne okrążenia pokonywane były parami, a biegom towarzyszyły piosenki patriotyczne.

104 okrążenie, podobnie jak pierwsze, przebiegliśmy wszyscy razem, w luźnej grupie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, z rąk wicedyrektora Pawła Kieli i nauczycieli wychowania fizycznego: Mileny Figurskiej – Wróblewskiej, Andrzeja Krawczyńskiego, Grzegorza Miłoszewskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś na osłodę od pani dyrektor.

Dziękujemy za udział, mamy nadzieję, że taka nietypowa lekcja patriotyzmu pozostanie w pamięci na dłużej, a może i stanie się naszą szkolną tradycją.

Skip to content