Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO

Przeszło 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO. Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Przygotowaniem uczniów i organizacją wydarzenia zajął się wychowawca klasy 2TI Łukasz Dymkowski, a wsparcie w przebiegu etapu szkolnego zapewnili Paweł Kiela, Natalia Borowska-Balicka i Damian Gołębiewski.

Uczniowie z klas 2 TI, 3TI oraz 4TIG i 4TIP w dniu 9 listopada przystąpili do pierwszego z trzech etapów Olimpiady. Test wiedzy składający się z 16 pytań zamkniętych nie należał do najłatwiejszych – do drugiego etapu dostanie się tylko 200 uczestników z całej Polski, którzy uzyskają co najmniej 60% maksymalnej liczby punktów. Czy nasi uczniowie znajdą się w gronie osób z najwyższymi wynikami? Dowiemy się tego najpóźniej za sześć tygodni. Trzymajmy za nich kciuki, bo jest o co walczyć: laureaci i finaliści otrzymają nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale będą też zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz otrzymują preferencyjne warunki przy rekrutacji na studia na wybranych Uczelniach Wyższych. Uczestnikom życzymy powodzenia!

Łukasz Dymkowski

Skip to content