1
medal_dla_ZSZ_027
medal_dla_ZSZ_025
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO

Przeszło 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady Liderów Telekomunikacji i Informatyki POLTELEINFO. Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Przygotowaniem uczniów i organizacją wydarzenia zajął się wychowawca klasy 2TI Łukasz Dymkowski, a wsparcie w przebiegu etapu szkolnego zapewnili Paweł Kiela, Natalia Borowska-Balicka i Damian Gołębiewski.

Uczniowie z klas 2 TI, 3TI oraz 4TIG i 4TIP w dniu 9 listopada przystąpili do pierwszego z trzech etapów Olimpiady. Test wiedzy składający się z 16 pytań zamkniętych nie należał do najłatwiejszych – do drugiego etapu dostanie się tylko 200 uczestników z całej Polski, którzy uzyskają co najmniej 60% maksymalnej liczby punktów. Czy nasi uczniowie znajdą się w gronie osób z najwyższymi wynikami? Dowiemy się tego najpóźniej za sześć tygodni. Trzymajmy za nich kciuki, bo jest o co walczyć: laureaci i finaliści otrzymają nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale będą też zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz otrzymują preferencyjne warunki przy rekrutacji na studia na wybranych Uczelniach Wyższych. Uczestnikom życzymy powodzenia!

Łukasz Dymkowski

Skip to content