1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Siatkówka na 75 lecie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego

25 października rozegraliśmy Turniej Piłki Siatkowej „czwórek”, w ten sposób sportowo – siatkarsko uczciliśmy 75 lat szkolnictwa zawodowego w Pułtusku i istnienia naszego Zespołu.
W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku rozpoczął funkcjonowanie SKS Zryw Pułtusk – sekcja piłki siatkowej, który odnosił poważne sukcesy na poziomie krajowym w kategorii juniorów m.in.: dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów Szkolnego Związku Sportowego, seryjnie zdobywane tytułu mistrzów województwa.

16 września 2022 roku odbyło się Spotkanie Wspomnień Zrywu Pułtusk i po tym wydarzeniu podjęta została decyzja żeby zorganizować Turniej dla aktualnych uczennic i uczniów, a z pozostałych środków „spotkaniowych” zakupić dla uczestników certyfikaty i medale.
Pani Anna Kmiołek – Gizara o godzinie 9 rozpoczęła Turniej, któremu, oprócz koleżanek i kolegów siatkarzy, kibicowała pani Grażyna Wisiecka i pani Barbara Gidyńska oraz panowie Tadeusz Miłoszewski, Józef Gryc i Jerzy Kowalski – zawodniczki i zawodnicy SKS Zryw, Tadeusz Miłoszewski i Józef Gryc byli też trenerami sekcji, nauczycielami wychowania fizycznego w ZSZ.

Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn, 88 zawodniczek i zawodników, którzy, w pierwszym etapie zostali podzieleni na sześć grup grających „każdy z każdym”.
Do następnego etapu awansowali zwycięzcy grup, którzy ponownie zostali podzieleni na dwie grupy po trzy zespoły, z tego poziomu do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy. Na tym etapie, czyli w grupach G i H zagrały:
Grupa G: 4 TLG, 4 TiG, 4 TiG_4TEK
Grupa H: 4TEK_4TiP, 4 LOB, 3 TEK
W półfinałach zagraliśmy „na krzyż”:
4 TiG – 4 LOB
4TEK_4TiP – 4 TLG
W meczu o miejsce trzecie spotkały się ekipy:
4 TiG – 4 TLG
W Wielkim Finale:
4TEK_4TiP – 4 LOB
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce 4TEK_4TiP, skład: Piotr Radecki 4 TEK, Piotr Postek 4 TiP, Milena Wrońska 4 TEK, Jakub Zaręba 4 TEK, , Jakub Ochman 4 TiP
2 miejsce 4 LOB, skład: Kacper Gutowski, Kamil Gutowski, Mateusz Ulatowski, Damian Smyk, Jakub Kornalewski
3 miejsce 4TiG, skład: Michał Wdowiński, Gabriel Młynarczyk, Sebastian Łączkowski, Bartosz Arasim, Klaudiusz Korytkowski
4 miejsce 4 TLG, skład: Mateusz Milczarczyk, Jakub Burawski, Mateusz Lepert, Michał Rosłoniec, Mateusz Rosłoniec
5 – 6 miejsce 4 TiG_4TEK, skład: Dawid Mądrala TiG, Apolonia Wardzińska 4 TEK, Bartosz Smoleński TiG, Patryk Strzelecki TiG
3 TEK, skład: Igor Kruszewski, Michał Parzychowski, Patryk Kownacki, Marcin Głowacki
Medale i certyfikaty uczestnikom wręczali goście ze „starego” Zrywu oraz pan Paweł Kiela,
wicedyrektor ZSZ. Dodatkowo, pani Barbara Gidyńska pochwaliła zespół 4 LOB, za to, że jako jedyni zorganizowali dla siebie jednakowe koszulki i dzięki temu zaprezentowali się jak prawdziwy team. Pan Paweł Kiela, jako przedstawiciel dyrekcji szkoły, został wyróżniony złotym medalem Turnieju, za wyrażenie zgody na organizację Spotkania Wspomnień Zrywu i Turnieju „czwórek”.
Poziom turnieju był typowo szkolny, umiejętności techniczno – taktyczne zgodne z podstawą
programową  Wola walki, ambicja, chęć do rywalizacji zdecydowanie wykraczająca poza tę
podstawę.


Była to potężna dawka piłki siatkowej: 28 meczów, „medalowe” drużyny grały od godziny 9 do 14:15 – duży szacunek, tym bardziej, że ostatnie mecze stały na całkiem wysokim szkolnym poziomie, akcje – wymiany piłek – trwały po kilkadziesiąt sekund.
Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za dobrą grę, być może jeszcze na wiosnę uda się
zorganizować podobny turniej.
Dodam, że po zakończonej zabawie, obserwatorzy – kibice z dawnego Zrywu wręczyli pani Annie Kmiołek – Gizarze, do archiwów szkoły, pamiątkowy medal ze Spotkania Wspomnień Zrywu Pułtusk.
Z siatkarskim pozdrowieniem
Andrzej Krawczyński

Skip to content