Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Siatkówka na 75 lecie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego

25 października rozegraliśmy Turniej Piłki Siatkowej „czwórek”, w ten sposób sportowo – siatkarsko uczciliśmy 75 lat szkolnictwa zawodowego w Pułtusku i istnienia naszego Zespołu.
W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku rozpoczął funkcjonowanie SKS Zryw Pułtusk – sekcja piłki siatkowej, który odnosił poważne sukcesy na poziomie krajowym w kategorii juniorów m.in.: dwa brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów Szkolnego Związku Sportowego, seryjnie zdobywane tytułu mistrzów województwa.

16 września 2022 roku odbyło się Spotkanie Wspomnień Zrywu Pułtusk i po tym wydarzeniu podjęta została decyzja żeby zorganizować Turniej dla aktualnych uczennic i uczniów, a z pozostałych środków „spotkaniowych” zakupić dla uczestników certyfikaty i medale.
Pani Anna Kmiołek – Gizara o godzinie 9 rozpoczęła Turniej, któremu, oprócz koleżanek i kolegów siatkarzy, kibicowała pani Grażyna Wisiecka i pani Barbara Gidyńska oraz panowie Tadeusz Miłoszewski, Józef Gryc i Jerzy Kowalski – zawodniczki i zawodnicy SKS Zryw, Tadeusz Miłoszewski i Józef Gryc byli też trenerami sekcji, nauczycielami wychowania fizycznego w ZSZ.

Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn, 88 zawodniczek i zawodników, którzy, w pierwszym etapie zostali podzieleni na sześć grup grających „każdy z każdym”.
Do następnego etapu awansowali zwycięzcy grup, którzy ponownie zostali podzieleni na dwie grupy po trzy zespoły, z tego poziomu do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy. Na tym etapie, czyli w grupach G i H zagrały:
Grupa G: 4 TLG, 4 TiG, 4 TiG_4TEK
Grupa H: 4TEK_4TiP, 4 LOB, 3 TEK
W półfinałach zagraliśmy „na krzyż”:
4 TiG – 4 LOB
4TEK_4TiP – 4 TLG
W meczu o miejsce trzecie spotkały się ekipy:
4 TiG – 4 TLG
W Wielkim Finale:
4TEK_4TiP – 4 LOB
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce 4TEK_4TiP, skład: Piotr Radecki 4 TEK, Piotr Postek 4 TiP, Milena Wrońska 4 TEK, Jakub Zaręba 4 TEK, , Jakub Ochman 4 TiP
2 miejsce 4 LOB, skład: Kacper Gutowski, Kamil Gutowski, Mateusz Ulatowski, Damian Smyk, Jakub Kornalewski
3 miejsce 4TiG, skład: Michał Wdowiński, Gabriel Młynarczyk, Sebastian Łączkowski, Bartosz Arasim, Klaudiusz Korytkowski
4 miejsce 4 TLG, skład: Mateusz Milczarczyk, Jakub Burawski, Mateusz Lepert, Michał Rosłoniec, Mateusz Rosłoniec
5 – 6 miejsce 4 TiG_4TEK, skład: Dawid Mądrala TiG, Apolonia Wardzińska 4 TEK, Bartosz Smoleński TiG, Patryk Strzelecki TiG
3 TEK, skład: Igor Kruszewski, Michał Parzychowski, Patryk Kownacki, Marcin Głowacki
Medale i certyfikaty uczestnikom wręczali goście ze „starego” Zrywu oraz pan Paweł Kiela,
wicedyrektor ZSZ. Dodatkowo, pani Barbara Gidyńska pochwaliła zespół 4 LOB, za to, że jako jedyni zorganizowali dla siebie jednakowe koszulki i dzięki temu zaprezentowali się jak prawdziwy team. Pan Paweł Kiela, jako przedstawiciel dyrekcji szkoły, został wyróżniony złotym medalem Turnieju, za wyrażenie zgody na organizację Spotkania Wspomnień Zrywu i Turnieju „czwórek”.
Poziom turnieju był typowo szkolny, umiejętności techniczno – taktyczne zgodne z podstawą
programową  Wola walki, ambicja, chęć do rywalizacji zdecydowanie wykraczająca poza tę
podstawę.


Była to potężna dawka piłki siatkowej: 28 meczów, „medalowe” drużyny grały od godziny 9 do 14:15 – duży szacunek, tym bardziej, że ostatnie mecze stały na całkiem wysokim szkolnym poziomie, akcje – wymiany piłek – trwały po kilkadziesiąt sekund.
Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za dobrą grę, być może jeszcze na wiosnę uda się
zorganizować podobny turniej.
Dodam, że po zakończonej zabawie, obserwatorzy – kibice z dawnego Zrywu wręczyli pani Annie Kmiołek – Gizarze, do archiwów szkoły, pamiątkowy medal ze Spotkania Wspomnień Zrywu Pułtusk.
Z siatkarskim pozdrowieniem
Andrzej Krawczyński

Skip to content