Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Spotkanie z Olimpijczykiem

ZSZ im. J. Ruszkowskiego w dniu 24.10.2022r. gościł Pana Pawła Wiesiołka, reprezentanta Polski w lekkoatletyce, uprawiającego dziesięciobój. Nasz gość pochodzi z małej wioski w powiecie pułtuskim i jest żywym dowodem na to, że dzięki wytrwałości i pracy w dążeniu do celu można osiągnąć sukces oraz spełniać marzenia, bez względu na to skąd pochodzimy.
Pan Paweł Wiesiołek dwukrotnie startował na Igrzyskach Olimpijskich: w Rio de Janerio w 2018 r. oraz w Tokyo 2021.

Spotkanie dzieliło się na dwie części i zostało rozpoczęte przez Panią dyrektor A. Kmiołek-Gizarę. W pierwszej części nasz gość opowiedział o swojej dyscyplinie sportu oraz o tym jak wyglądały początki jego kariery. W tej części uczniowie mogli zadawać pytania, które dotyczyły m.in. diety sportowca, częstotliwości i długości treningu, kontuzji, ulubionych i tych mniej lubianych konkurencji wchodzących w skład dziesięcioboju itp.

Natomiast druga część odbyła się na hali, gdzie uczniowie najpierw wzięli udział w rozgrzewce z Mistrzem, a następnie podeszli do mini zawodów. Zawody składały się z trzech konkurencji i były to: rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy 4 x 10 m oraz skok w dal z miejsca. Każdy uczeń miał swoją karteczkę startową gdzie wpisywane były wszystkie uzyskane wyniki, które następnie mógł porównać z osiągnięciami innych uczestników. Uczniowie do spotkania podeszli bardzo zmotywowani i bardzo dobrze wykonywali poszczególne zadania.
Na koniec uczestnicy otrzymali upominki, każdy mógł wykonać zdjęcie pamiątkowe z Mistrzem oraz otrzymać autograf.

Młodzież podziękowała za spotkanie nagradzając Pana Pawła symbolicznym medalem uśmiechu.

Koordynatorem spotkania był Pan Szymon Śladowski przy współpracy nauczycieli wychowania
fizycznego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji filmowej ze spotkania Pawła Wiesiołka z uczniami naszej szkoły:

Skip to content