1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Spotkanie z Olimpijczykiem

ZSZ im. J. Ruszkowskiego w dniu 24.10.2022r. gościł Pana Pawła Wiesiołka, reprezentanta Polski w lekkoatletyce, uprawiającego dziesięciobój. Nasz gość pochodzi z małej wioski w powiecie pułtuskim i jest żywym dowodem na to, że dzięki wytrwałości i pracy w dążeniu do celu można osiągnąć sukces oraz spełniać marzenia, bez względu na to skąd pochodzimy.
Pan Paweł Wiesiołek dwukrotnie startował na Igrzyskach Olimpijskich: w Rio de Janerio w 2018 r. oraz w Tokyo 2021.

Spotkanie dzieliło się na dwie części i zostało rozpoczęte przez Panią dyrektor A. Kmiołek-Gizarę. W pierwszej części nasz gość opowiedział o swojej dyscyplinie sportu oraz o tym jak wyglądały początki jego kariery. W tej części uczniowie mogli zadawać pytania, które dotyczyły m.in. diety sportowca, częstotliwości i długości treningu, kontuzji, ulubionych i tych mniej lubianych konkurencji wchodzących w skład dziesięcioboju itp.

Natomiast druga część odbyła się na hali, gdzie uczniowie najpierw wzięli udział w rozgrzewce z Mistrzem, a następnie podeszli do mini zawodów. Zawody składały się z trzech konkurencji i były to: rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy 4 x 10 m oraz skok w dal z miejsca. Każdy uczeń miał swoją karteczkę startową gdzie wpisywane były wszystkie uzyskane wyniki, które następnie mógł porównać z osiągnięciami innych uczestników. Uczniowie do spotkania podeszli bardzo zmotywowani i bardzo dobrze wykonywali poszczególne zadania.
Na koniec uczestnicy otrzymali upominki, każdy mógł wykonać zdjęcie pamiątkowe z Mistrzem oraz otrzymać autograf.

Młodzież podziękowała za spotkanie nagradzając Pana Pawła symbolicznym medalem uśmiechu.

Koordynatorem spotkania był Pan Szymon Śladowski przy współpracy nauczycieli wychowania
fizycznego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji filmowej ze spotkania Pawła Wiesiołka z uczniami naszej szkoły:

Skip to content