1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Szkoła pamięta”

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Szkoła pamięta” 20 września 2022 r. uczniowie z klasy I TL i I BWa pod opieką p. Danuty Filipiak i księdza Łukasza Turbaka poszli na I cmentarz , by oddać hołd poległym żołnierzom, którzy zginęli w walce o wolność Ojczyny. Młodzież zapaliła znicze na mogiłach żołnierzy, grobach nauczycieli i patrona szkoły Jana Ruszkowskiego. „Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność”

                                                                                                                                                                                      Rafał Kosik Piękne słowa o życiu i śmierci. To prawda, przemijamy, wszystko przemija, każdy z nas otrzymał życie, które ma przeżyć jak najlepiej. A co gdy nas zabraknie? Wtedy pozostanie innym pamięć o nas. Póki więc żyjemy, pamiętajmy o bliskich zmarłych, nasza pamięć sprawia, że są oni dalej wśród nas.

Skip to content