1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Kulturalna szkoła…”

     Uczniowie Zespołu  Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczą w programie „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Celem programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród młodych ludzi. Z założenia powinien on również inspirować  uczniów nauczycieli do twórczych lekcji, pobudzających do świadomego uczestnictwa w kulturze oraz czerpania cennych wartości, które  z niej wynikają. W ramach realizacji tego programu 20 października 2022r. uczniowie z klas IV TLG, IV LOB, III TL obejrzeli spektakl „Romantyczność” w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.  Tematyka spektaklu teatralnego wpisuje się również w inne ważne wydarzenia kulturalne między innymi: obchody Roku Romantyzmu oraz Narodowe czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.  Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, w mistrzowskim wykonaniu,  adaptacje ballad znanych z lekcji języka polskiego( Romantyczność, Świtezianka, Pani Twardowska, To lubię, Rybka…). Uczniowie naszej szkoły wezmą również udział w innych wydarzeniach kulturalnych  proponowanych w ramach programu. Obejrzymy spektakl „Don Juan” wg Moliera w Teatrze Polskim oraz weźmiemy udział w warsztatach  „ Od średniowiecza do powojnia” w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Organizatorkami przedsięwzięcia są panie Małgorzata Duło, Maryna Prewęcka, Dorota Majkowska. Podczas wycieczki do Warszawy uczniami opiekowała się również pani Anna Łapińska –  Durka. Dorota Majkowska

Skip to content