Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

„Kulturalna szkoła…”

     Uczniowie Zespołu  Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku uczestniczą w programie „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Celem programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród młodych ludzi. Z założenia powinien on również inspirować  uczniów nauczycieli do twórczych lekcji, pobudzających do świadomego uczestnictwa w kulturze oraz czerpania cennych wartości, które  z niej wynikają. W ramach realizacji tego programu 20 października 2022r. uczniowie z klas IV TLG, IV LOB, III TL obejrzeli spektakl „Romantyczność” w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.  Tematyka spektaklu teatralnego wpisuje się również w inne ważne wydarzenia kulturalne między innymi: obchody Roku Romantyzmu oraz Narodowe czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.  Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, w mistrzowskim wykonaniu,  adaptacje ballad znanych z lekcji języka polskiego( Romantyczność, Świtezianka, Pani Twardowska, To lubię, Rybka…). Uczniowie naszej szkoły wezmą również udział w innych wydarzeniach kulturalnych  proponowanych w ramach programu. Obejrzymy spektakl „Don Juan” wg Moliera w Teatrze Polskim oraz weźmiemy udział w warsztatach  „ Od średniowiecza do powojnia” w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Organizatorkami przedsięwzięcia są panie Małgorzata Duło, Maryna Prewęcka, Dorota Majkowska. Podczas wycieczki do Warszawy uczniami opiekowała się również pani Anna Łapińska –  Durka. Dorota Majkowska

Skip to content