Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Podsumowanie projektu „Fotografia i muzyka jako źródła kompetencji…”

W Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego odbyło się podsumowanie projektu ponadnarodowej mobilności w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: „Fotografia i muzyka jako źródła kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku”. Inicjatorem i koordynatorem projektu była Pani Bożena Jaskulska.

Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu obecna była Pani Anna Kmiołek-Gizara – dyrektor szkoły, Pani Natalia Borowska–Balicka – wicedyrektor, opiekunowie: Jarosław Druchniak, Małgorzata Duło, Anna Michałowska, Izabela Nuszkiewicz oraz uczniowie będący uczestnikami projektu.

W ramach podsumowania projektu Pan Jarosław Druchniak – nauczyciel i opiekun uczestniczący w wyjeździe, przypomniał założenia projektu i omówił poszczególne etapy jego realizacji:  postępowanie rekrutacyjne, przygotowanie językowo – kulturowo – pedagogiczne, spotkania z uczestnikami projektu, organizację wyjazdu do Grecji. Zaprezentował  rezultaty projektu i podkreślił, że każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie. 

Podsumowanie działań związanych z projektem odbyło się również przy pomocy prezentacji multimedialnej obrazującej poszczególne etapy wyjazdu do Grecji, przygotowanej przez uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk: Adriana Nawrockiego, Michała Wdowińskiego, Bartosza Siemieniaka, Klaudiusza Korytkowskiego (poniżej prezentacja w formie video):

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu przygotowanego przez młodzież uczestniczącą w projekcie:

Czas podsumowań zgromadzonym umilił występ uczennicy Aleksandry Janas, która wykonała piosenkę z repertuaru Ireny Jarockiej.

Wiedzę na temat Grecji można było sprawdzić w konkursie z nagrodami przeprowadzonym przez Panią Małgorzatę Duło przy pomocy aplikacji Kahoot.

Kluczowym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i uroczyste wręczenie nagród przez Panią dyrektor. Wśród biorących udział w konkursie wyłoniono zwycięzców: I miejsce: Karol Parzychowski, II miejsce: Natalia Bieniek, III miejsce: Nikola Cienkowska.

Na zakończenie spotkania, podczas poczęstunku, uczestnicy mogli zasmakować tradycyjnych greckich potraw.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji filmowej z tego wydarzenia:

Skip to content