Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

„Awantura w Chioggi”

23 września 2022 r. uczniowie z klasy III TI i IV TIG wraz z opiekunami: p. Anną Matuszewską, p.Jarosławem Druchniakiem i p. Danutą Filipiak udali się na wycieczkę do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie na spektakl pt. Awantura w Chioggi. Komedia ta jest uznawana za najdoskonalsze dzieło Goldoniego ze względu na kunsztownie zbudowaną akcję, wyraziste postaci i wielowymiarowy komizm. Autor prezentuje w nim prawdę obyczajową, dzięki wykorzystaniu gatunku, jakim jest komedia charakterów. Dzieło to jest opowieścią o zżytej społeczności małej, nadmorskiej miejscowości, to historia, w której widz może przejrzeć się jako człowiek – dostrzec swoje wady i zalety. Dzięki temu, wykorzystując
kulturę wysoką jako narzędzie, młodzież miała możliwość uczenia się prawidłowego funkcjonowania w
społeczeństwie. Udział w programie Kulturalna szkoła na Mazowszu umożliwił kształtowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych i obywatelskich w duchu poszanowania wartości oraz popularyzację oraz doskonalenie form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze. Program również zachęca i inspiruje do planowania i realizowania ciekawych lekcji pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu. Korzystając z pięknej jesiennej aury, zwiedziliśmy także Stare Miasto: podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz Pałac Prezydencki. Wycieczka dofinansowana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach programu Kulturalne Mazowsze.

Skip to content