1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Awantura w Chioggi”

23 września 2022 r. uczniowie z klasy III TI i IV TIG wraz z opiekunami: p. Anną Matuszewską, p.Jarosławem Druchniakiem i p. Danutą Filipiak udali się na wycieczkę do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie na spektakl pt. Awantura w Chioggi. Komedia ta jest uznawana za najdoskonalsze dzieło Goldoniego ze względu na kunsztownie zbudowaną akcję, wyraziste postaci i wielowymiarowy komizm. Autor prezentuje w nim prawdę obyczajową, dzięki wykorzystaniu gatunku, jakim jest komedia charakterów. Dzieło to jest opowieścią o zżytej społeczności małej, nadmorskiej miejscowości, to historia, w której widz może przejrzeć się jako człowiek – dostrzec swoje wady i zalety. Dzięki temu, wykorzystując
kulturę wysoką jako narzędzie, młodzież miała możliwość uczenia się prawidłowego funkcjonowania w
społeczeństwie. Udział w programie Kulturalna szkoła na Mazowszu umożliwił kształtowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych i obywatelskich w duchu poszanowania wartości oraz popularyzację oraz doskonalenie form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze. Program również zachęca i inspiruje do planowania i realizowania ciekawych lekcji pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu. Korzystając z pięknej jesiennej aury, zwiedziliśmy także Stare Miasto: podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz Pałac Prezydencki. Wycieczka dofinansowana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach programu Kulturalne Mazowsze.

Skip to content