1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

ES KA ES ZRYW!!!

Takim i podobnymi okrzykami siatkarki i siatkarze Zrywu Pułtusk witali się z przeciwnikami podczas meczów piłki siatkowej. Taki okrzyk można było usłyszeć w sali gimnastycznej naszej szkoły – Arenie Ruszkowski – 23 września 2022 roku.

Tego dnia odbyło się Spotkanie Wspomnień zawodniczek i zawodników Zrywu, zwieńczone Meczem Wspomnień. Co to jest ten SKS Zryw Pułtusk? Rozszyfrujemy skrót: Szkolny Klub (Koło) Sportowy Zryw Pułtusk, ten klub istniał w naszej szkole od lat 50 tych dwudziestego wieku, największe sukcesy odnosił w siatkówce latach 70 i 80 tych. Pierwszy mecz uczniowie rozegrali w 1967 roku, pierwszym trenerem był pan Andrzej Piotrowski. W późniejszych latach trenerami byli Tadeusz Miłoszewski i Józef Gryc. Po reaktywacji Zrywu, jako stowarzyszenia UKS w 2005 trenerem był również Andrzej Krawczyński.

SKS Zryw zajmował czołowe miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji szkół – Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego – dwa brązowe medale, kilka razy miejsca od 4 do 7, walczył o awans o awans do finałów klubowych Mistrzostw Polski, jako reprezentacja szkoły przez wiele lat wygrywał rozgrywki wojewódzkie szkół ponadpodstawowych, zdobył trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki w Holandii. Po reaktywacji w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku UKS Zryw grał w I Mazowieckiej Lidze Juniorów, w barażach o awans do III ligi seniorów, o awans do I ligi kadetek, w II lidze kadetów.

Uczestnicy Zjazdy Wspomnień na parkiecie szkolnej hali.

W Spotkaniu Wspomnień wzięły udział siatkarki i siatkarze reprezentujący Zryw od pierwszego składu z roku 1967, do ostatnich lat czyli do roku 2013. Spotkanie było wzruszające, wielu kolegów ze szkolnego parkietu spotkało się po kilkudziesięciu latach, czasami trudno było się rozpoznać i konieczne było czytanie nazwisk na identyfikatorach.

Część oficjalną rozpoczęła pani Anna Kmiołek – Gizara, później „dowodzenie” przejęli pan Andrzej Krawczyński i pan Józef Gryc, którzy omawiali, przedstawili historię SKS/UKS Zryw. Każdy historyczny etap kończył się podsumowaniem, na którym uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale  i certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Po zakończeniu części oficjalnej można było obejrzeć wystawę pucharów, koszulek, dresów sprzed lat, porozmawiać przy kawie i torcie. 

Spotkanie w murach szkoły zakończyło się Meczem Wspomnień, poziom był całkiem niezły, widać było, że techniki nie da się zapomnieć, trochę gorzej było z motorycznością, ale to już lata robiły swoje. Na boisku występowali zawodnicy pamiętający mecze pierwszego Zrywu i ci młodsi z czasów reaktywacji, czyli od rozpiętość wieku od lat 30 do 75. Duży Szacunek.

Spotkanie zorganizowali trenerzy Zrywu i komitet organizacyjny: Tadeusz Miłoszewski, Józef Gryc, Andrzej Krawczyński, Przemysław Kowalski, Grażyna Wisiecka, Barbara Gidyńska, Wojciech Żurawiński, Bogusław Polewaczyk – wszyscy wymienieni to absolwenci, którzy trenowali w sekcji. Organizatorzy dziękują za pomoc pani Annie Kmiołek-Gizarze, panu Pawłowi Kieli, pani Natalii Borowskiej – Balickiej – bez dobrej woli i wsparcia dyrekcji szkoły spotkanie nie doszłoby do skutku. Dziękują pani Dorocie Sobocińskiej i kierowanym przez nią uczennicom za przygotowanie wystawy okolicznościowej i witanie gości, pani Milenie Figurskiej – Wróblewskiej, panu Grzegorzowi Miłoszewskiemu, panu Szymonowi Śladowskiemu za rozwiązywanie problemów, pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu klasy na część oficjalną.

Pełną relację filmową można obejrzeć pod TYM linkiem.

Skip to content