Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

ES KA ES ZRYW!!!

Takim i podobnymi okrzykami siatkarki i siatkarze Zrywu Pułtusk witali się z przeciwnikami podczas meczów piłki siatkowej. Taki okrzyk można było usłyszeć w sali gimnastycznej naszej szkoły – Arenie Ruszkowski – 23 września 2022 roku.

Tego dnia odbyło się Spotkanie Wspomnień zawodniczek i zawodników Zrywu, zwieńczone Meczem Wspomnień. Co to jest ten SKS Zryw Pułtusk? Rozszyfrujemy skrót: Szkolny Klub (Koło) Sportowy Zryw Pułtusk, ten klub istniał w naszej szkole od lat 50 tych dwudziestego wieku, największe sukcesy odnosił w siatkówce latach 70 i 80 tych. Pierwszy mecz uczniowie rozegrali w 1967 roku, pierwszym trenerem był pan Andrzej Piotrowski. W późniejszych latach trenerami byli Tadeusz Miłoszewski i Józef Gryc. Po reaktywacji Zrywu, jako stowarzyszenia UKS w 2005 trenerem był również Andrzej Krawczyński.

SKS Zryw zajmował czołowe miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji szkół – Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego – dwa brązowe medale, kilka razy miejsca od 4 do 7, walczył o awans o awans do finałów klubowych Mistrzostw Polski, jako reprezentacja szkoły przez wiele lat wygrywał rozgrywki wojewódzkie szkół ponadpodstawowych, zdobył trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki w Holandii. Po reaktywacji w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku UKS Zryw grał w I Mazowieckiej Lidze Juniorów, w barażach o awans do III ligi seniorów, o awans do I ligi kadetek, w II lidze kadetów.

Uczestnicy Zjazdy Wspomnień na parkiecie szkolnej hali.

W Spotkaniu Wspomnień wzięły udział siatkarki i siatkarze reprezentujący Zryw od pierwszego składu z roku 1967, do ostatnich lat czyli do roku 2013. Spotkanie było wzruszające, wielu kolegów ze szkolnego parkietu spotkało się po kilkudziesięciu latach, czasami trudno było się rozpoznać i konieczne było czytanie nazwisk na identyfikatorach.

Część oficjalną rozpoczęła pani Anna Kmiołek – Gizara, później „dowodzenie” przejęli pan Andrzej Krawczyński i pan Józef Gryc, którzy omawiali, przedstawili historię SKS/UKS Zryw. Każdy historyczny etap kończył się podsumowaniem, na którym uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale  i certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Po zakończeniu części oficjalnej można było obejrzeć wystawę pucharów, koszulek, dresów sprzed lat, porozmawiać przy kawie i torcie. 

Spotkanie w murach szkoły zakończyło się Meczem Wspomnień, poziom był całkiem niezły, widać było, że techniki nie da się zapomnieć, trochę gorzej było z motorycznością, ale to już lata robiły swoje. Na boisku występowali zawodnicy pamiętający mecze pierwszego Zrywu i ci młodsi z czasów reaktywacji, czyli od rozpiętość wieku od lat 30 do 75. Duży Szacunek.

Spotkanie zorganizowali trenerzy Zrywu i komitet organizacyjny: Tadeusz Miłoszewski, Józef Gryc, Andrzej Krawczyński, Przemysław Kowalski, Grażyna Wisiecka, Barbara Gidyńska, Wojciech Żurawiński, Bogusław Polewaczyk – wszyscy wymienieni to absolwenci, którzy trenowali w sekcji. Organizatorzy dziękują za pomoc pani Annie Kmiołek-Gizarze, panu Pawłowi Kieli, pani Natalii Borowskiej – Balickiej – bez dobrej woli i wsparcia dyrekcji szkoły spotkanie nie doszłoby do skutku. Dziękują pani Dorocie Sobocińskiej i kierowanym przez nią uczennicom za przygotowanie wystawy okolicznościowej i witanie gości, pani Milenie Figurskiej – Wróblewskiej, panu Grzegorzowi Miłoszewskiemu, panu Szymonowi Śladowskiemu za rozwiązywanie problemów, pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu klasy na część oficjalną.

Pełną relację filmową można obejrzeć pod TYM linkiem.

Skip to content