1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

ZSZ im. J. Ruszkowskiego to  „Kulturalna szkoła na Mazowszu”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku już korzystają z programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”  współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W dniu 10.06.20222r. uczniowie klas I i II  w zawodzie technik informatyk i technik logistyk uczestniczyli w  warsztatach dla młodzieży „Kompozytorem być”  organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną.

Autorem i prowadzącym warsztatów  był znany kompozytor  Jan Stokłosa.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się czy do komponowania potrzebne są nuty i szkoła muzyczna oraz zgłębić tematy związane z branżą muzyczną np. praktyczne aspekty zawodu kompozytora i producenta muzycznego, prawa autorskie i ZAiKS, na czym polega praca w studio muzycznym?

Wycieczka była okazją do kształcenia kompetencji kluczowych młodzieży,  rozwijania  zainteresowań oraz inspiracją do dalszej edukacji  w branżach związanych z muzyką i rozrywką.

Skip to content