Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Program Aktywna Tablica

Szkoły średnie, dla których organem prowadzący  jest Powiat Pułtuski realizują rządowy program „Aktywna tablica”, mający na celu  rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej na lata 2020-2024.

27 maja br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbyło się spotkanie dyrektorów oraz nauczycieli pułtuskich szkół ponadpodstawowych, podczas którego zawarto porozumienie dotyczące stosowania środków TIK w procesie nauczania. Umowa została podpisana przez dyrektorów: Annę Kmiołek – Gizarę (ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku), Beatę Czerniakowską -Koc (LO im. P. Skargi w Pułtusku) oraz Dorotę Orłowską (ZS im. B. Prusa w Pułtusku). W ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczyciele będą mieli możliwość dzielenia się doświadczeniami związanymi z zastosowaniem TIK, a także scenariuszami zajęć edukacyjnych prezentowanymi podczas konferencji i lekcji otwartych.

Spotkanie stało się znakomitą okazją do zaprezentowania sposobów wykorzystania środków informacyjno-komunikacyjnych w praktyce. Nauczyciele Zespołu: Anna Świerczewska, Marina Prewęcka, Artur Mańkowski oraz LO im. P. Skargi: Anna Krawczyńska i Lidia Chymkowska omówili wybrane aplikacje edukacyjne (Webqest , Genially, Quizizz, Kahoot), aktywizujące uczniów i zwiększające efektywność nauczania.

Miła atmosfera z pewnością sprzyjała twórczym pomysłom i rozwiązaniom, mającym zastosowanie w pracy nauczyciela. Jesteśmy przekonani, że realizacja programu ,,Aktywna tablica” przyczyni się do podniesienia kompetencji cyfrowych zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Skip to content