Rajd profilaktyczny

Okres pandemii i lockdown to czas, który wywarł ogromny wpływ na funkcjonowanie młodego człowieka oraz jego zdrowie psychiczne.

Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Powiatu Pułtuskiego w przeddzień Dnia Dziecka młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego mogła uczestniczyć w Rajdzie Profilaktycznym.

Celem rajdu było wsparcie rozwoju psychofizycznego uczniów, wskazanie sposobów spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny (o charakterze sportowo- turystycznym), hartowanie organizmu,  dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo.

Uczniowie wraz z nauczycielami, na rowerach, pokonali trasę 12 km od  ZSZ przez Rynek, wałem do Polany Domu Polonii, Palony Nadleśnictwa Pułtusk, przez Popławy, mostem dla pieszych na Przystań i do Domu Polonii. W trakcie przejazdu przeszli szkolenie na temat bezpieczeństwa rowerzysty na drodze przeprowadzone przez Policję oraz bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone przez WOPR.

Punktem kończącym Rajd był grill przygotowany przez pracowników ZSZ.