1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Rajd profilaktyczny

Okres pandemii i lockdown to czas, który wywarł ogromny wpływ na funkcjonowanie młodego człowieka oraz jego zdrowie psychiczne.

Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Powiatu Pułtuskiego w przeddzień Dnia Dziecka młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego mogła uczestniczyć w Rajdzie Profilaktycznym.

Celem rajdu było wsparcie rozwoju psychofizycznego uczniów, wskazanie sposobów spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny (o charakterze sportowo- turystycznym), hartowanie organizmu,  dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo.

Uczniowie wraz z nauczycielami, na rowerach, pokonali trasę 12 km od  ZSZ przez Rynek, wałem do Polany Domu Polonii, Palony Nadleśnictwa Pułtusk, przez Popławy, mostem dla pieszych na Przystań i do Domu Polonii. W trakcie przejazdu przeszli szkolenie na temat bezpieczeństwa rowerzysty na drodze przeprowadzone przez Policję oraz bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone przez WOPR.

 Punktem kończącym Rajd był grill przygotowany przez pracowników ZSZ. 

Skip to content