Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Potyczki transportowe

POTYCZKI TRANSPORTOWE – rozstrzygnięcie konkursu!

W ramach współpracy między szkołami, kształcącymi w zawodzie technik logistyk
i technik spedytor  oraz  w celu pobudzenia ambicji i chęci doskonalenia umiejętności
w zakresie transportu, spedycji i logistyki uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w ogólnopolskim konkursie Potyczki transportowe, organizowanym przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.  Przedsięwzięcie objęło patronatem merytorycznym  Collegium Witelona, Uczelnia Państwowa w Legnicy wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

            Uczestnicy  konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu organizacji transportu, rozwiązując  test jednokrotnego wyboru (30 pytań) z zakresu obliczeń związanych z organizacją transportu. Czas trwania testu wynosił 40 minut. Uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów. Zwycięzcą konkursu został uczeń, który uzyskał największą liczbę punktów w najkrótszym czasie. Ostatecznie do konkursu  zgłoszono 65 szkół i 507 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 TLg: Piotr Andruszkiewicz, Adam Ozimina, Zuzanna Pomaska, Tomasz Rachuba,  Julia Wiśniewska oraz Wiktoria Zadrożna.
                         Niezmiernie  miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły
Julia Wiśniewska, znalazła się gronie uczestników wyróżnionych w konkursie, zdobywając
29 punktów, w czasie 37, 32 min .Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłorocznej edycji konkursu.

Opiekę merytoryczną nad uczestnikami konkursu sprawowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: p. Anna Benbenko i  p. Patrycja Zajączkowska.

Skip to content