Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

To oni pojadą do Grecji

To oni pojadą do Grecji. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego realizują projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie zainteresowań i pasji w ramach jednej z grup: Fotografii lub Muzyki oraz wyjazd młodzieży w maju br. do Grecji do szkoły partnerskiej w Katerini. Dzięki pomysłowi nauczycielki – koordynatorki Bożeny Jaskulskiej i zaangażowaniu Pani Dyrektor Anny Kmiołek – Gizary, zajęcia przygotowawcze do wyjazdu, koszty podróży i pobytu sfinansowane będą z grantu otrzymanego przez szkołę w kwocie 249743 zł. Koordynatorka projektu podkreśla, że jednym z nadrzędnych celów przedsięwzięcia jest rozwijanie umiejętności komunikacji oraz posługiwanie się językiem angielskim, uświadomienie uczniom potrzeby rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Dlatego też zrekrutowani uczniowie pod kierunkiem nauczycieli anglistów Artura Mańkowskiego i Jarosława Druchniaka poszerzają zasób słownictwa w języku angielskim oraz ćwiczą płynność komunikacji w tym języku na zajęciach dodatkowych. Przygotowują się do kontaktów i współpracy ze swoimi greckim rówieśnikami. Podczas realizacji programu mobilności wiele zajęć będzie współdzielona z uczniami ze szkoły greckiej. Mamy nadzieję, że niekorzystna sytuacja na świecie nie zniweczy wysiłku i zaangażowania wielu osób w to, aby projekt został zrealizowany.

Galeria

Skip to content