1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Dzień Liczby Pi w Ruszkowskim.

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, jest to data, związana z przybliżeniem wartości liczby pi, czyli 3,14. Kreatywni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklu przedsięwzięć, dotyczących tej ciekawej i nieskończonej liczby. Wysłuchali m.in. wykładów online, prowadzonych przez wykładowców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, a także prelekcji ,,Pi nie tylko w geometrii” oraz ,,Liczba Pi a suma odwrotności kwadratów. liczb naturalnych” ( profesor P. Grzeszczuk). Uczniowie klas: 3TIG i 4 TI rozwiązywali quizy matematyczne, wymagające logicznego myślenia. Przedsięwzięcie było częścią projektu edukacyjnego „Kreatywny Matematyk”, koordynowanego przez nauczycielki: p. Marlenę Wasilewską i p. Dorotę Sobocińską.

M. Wróblewski

Galeria

Skip to content