Aleja Tysiąclecia 12, 06-100 Pułtusk
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego
Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” dla ZSZ im. J. Ruszkowskiego

W sobotę, 16 września 2023 r. która odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku podczas której Rada w dowód uznania za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtuska i jego mieszkańców podjęła uchwały w sprawie nadania medali „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie zasłużonych znalazła się nasza Szkoła. To wielki zaszczyt dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, która przez lata budowała szkołę, nie zapominając o mieście i jego mieszkańcach. Z uzasadnieniem możecie Państwo zapoznać się pod tym linkiem: pobierz Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego podniosłego wydarzenia:

korowod_wrzesien_2023_010
medal_dla_ZSZ_025
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
korowod_wrzesien_2023_015
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły
Spotkanie zamykające Rok Jubileuszowy 75-lecia naszej Szkoły

15 dzień września na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia mury naszej szkoły zapełnili absolwenci, którzy, niejednokrotnie po dziesiątkach lat, powrócili do swojej szkoły. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz oraz przyjaciół Szkoły, których w tak uroczystym dniu nie mogło przecież zabraknąć. Podsumowanie Roku Jubileuszowego 75-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku było okazją do pochwalenia się świeżo wyremontowaną częścią szkoły. Sama uroczystość odbyła się na praktycznie nieużywanej sali gimnastycznej, drobne prace wykończeniowe trwały dosłownie do ostatniej chwili. Podczas spotkania zaprezentowany został film o historii Zespołu, niespodzianką był występ Orkiestry Dętej złożonej z absolwentów i przyjaciół Szkoły, […]

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Ruszkowskim

21 lutego, począwszy od 1999 roku, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999r. na cześć dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się 1952 roku w Dhace, stolicy Bangladeszu. Studenci tamtejszego Uniwersytetu zorganizowali pokojową demonstrację, podczas której domagali się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego – za język urzędowy. Pięciu studentów przypłaciło udział w tej demonstracji życiem.Od 1950 roku zanikło 250 języków, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego pod kierunkiem Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli polonistów postanowili włączyć się w obchody tego ważnego święta. Spotkanie otworzył wicedyrektor Szkoły pan Paweł Kiela. Zajęcia prowadziły panie: Dorota Majkowska i Anna Matuszewska. Młodzież wzięła udział w turnieju językowym Tajemnicze słowa oraz zapoznała się z okolicznościami ustanowienia Święta Języka Ojczystego. Uczniowie przygotowali i przedstawili prezentację na temat powstania, rozwoju języka polskiego oraz poprawności językowej. Szczególnie zwrócono uwagę na zagrożenia dla poprawności językowej i kultury języka, które można zaobserwować analizując język współczesnej młodzieży w Internecie.

Dorota Majkowska

Galeria

Skip to content