1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Powrót do korzeni

W dniach 23-24 maja 2024 r młodzież z naszej szkoły pod opieka p. Szymona Śladowskiego uczestniczyła w biwaku żeglarskim w Zegrzynku. Młodzież brała udział w zajęciach taki jak: budowa jachtu, wiązanie węzłów żeglarskich, stawianie żagli, sterowanie jachtem żaglowym, manewrowanie portowe.

Biwak żeglarski miał na celu pokazać uczniom inne do tej pory nie znane sposoby spędzania wolnego czasu oraz do był okazją do zaszczepienia żeglarstwa jako nowej pasji. Dodatkowo młodzież zapoznała się z tematem bezpieczenstwa na wodzie jak i bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

To wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktorów żeglarstwa. Wyjazd odbył się dzięki współpracy z Pułtuskim Klubem Wodniaków i Klubem Mila.

Obóz ten to próba powrotu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych na szerokie wody, co przez wiele lat było jednym z głównych sposobów spędzania wolnego czasu przez naszych absolwentów dzięki pasji Jana Ruszkowskiego – patrona naszej szkoły.

Skip to content