pakat-Erasmus-1

Z wizytą w Galerii Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki

W dniu 29 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 3TL mieli okazję zwiedzić fascynującą wystawę w Galerii Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku pt. „UKIYO-E: Pejzaże i życie codzienne w japońskim drzeworycie z XVIII i XIX wieku”. Ekspozycja ta ukazywała nie tylko piękne pejzaże, ale również sceny z życia codziennego oraz motywy mityczne i literackie z epoki. Drzeworyty ukijo-e zachwycają nie tylko niezwykłą estetyką, ale także bogactwem detali, przy zachowaniu jednocześnie prostoty i elegancji. W trakcie wizyty na wystawie uczniowie brali udział w specjalnie przygotowanych zajęciach artystycznych, które miały na celu pobudzenie ich kreatywności i wyobraźni. W ramach tych spotkań mieli okazję zapoznać się z technikami graficznymi oraz samodzielnie stworzyć własne prace graficzne.