1
pakat-Erasmus-1
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Wielkanocne tradycje w krajach anglojęzycznych

27 marca 2024r. uczniowie klasy 2 LO na lekcji języka angielskiego zapoznali się z bogatymi i różnorodnymi Wielkanocnymi tradycjami w krajach anglojęzycznych. W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych popularne są poszukiwania jajek wielkanocnych, gdzie dzieci szukają ukrytych jajek lub słodyczy. W Australii i Nowej Zelandii, gdzie Wielkanoc przypada na przełomie pór roku, popularne są pikniki na świeżym powietrzu i spotkania rodzinne. W Irlandii, oprócz tradycyjnych obrzędów, takich jak msza wielkanocna, istnieje zwyczaj święcenia wody oraz ognia. W Kanadzie, oprócz typowych zwyczajów, wielkanocne tradycje często mieszają się z kulturowym dziedzictwem narodów tubylczych. Pomimo różnic kulturowych, obchody Wielkanocy w krajach anglojęzycznych łączy radość, wspólne spotkania rodzinne oraz duchowe znaczenie tego święta.

Skip to content