Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

21 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku tradycyjnie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia również w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie patio przed szkołą – miejsca przeznaczonego do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. W spotkaniu, z udziałem społeczności szkolnej, uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego, prezesi związków zawodowych, a także wykonawca przedsięwzięcia. Inwestycja była możliwa do realizacji dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Dyrektor Zespołu – p. Anna Kmiołek – Gizara podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania strefy zieleni z szachami ulicznymi, ławkami oraz hotelem dla owadów. Symbolicznego otwarcia patio dokonała p. Beata Jóźwiak – Wicestarosta Pułtuski wraz z młodzieżą z Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, ufundowanym przez Radę Rodziców, Piekarnię Popławy SC. Krzyżewskich, Annę Pochmarę oraz Krzysztofa Krzyżewskiego. Cieszymy się, że uczniowie zmodernizowanego Zespołu mogą kształcić się w komfortowych warunkach.