1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – podsumowanie projektu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – podsumowanie działań projektowych w Ruszkowskim
W minionym roku szkolnym ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku realizował projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 18 marca br. w Bibliotece Szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia połączone z otwarciem doposażonej i odnowionej biblioteki.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor zespołu – p. Anna Kmiołek – Gizara, autorka projektu, która przybliżyła jego cele oraz efekty zrealizowanych działań. W ramach przedsięwzięcia odbyły się m. in. warsztaty literackie z lokalnymi twórcami, dziennikarzami, akcje promujące czytelnictwo i inne inicjatywy, zachęcające młodzież do sięgania po książki. Podczas uroczystości zostały również rozdane nagrody dla laureatów quizu ,,Pułtusk w literaturze ” oraz konkursu graficznego na ekslibris Biblioteki oraz konkursu ortograficznego.
Lista osób nagrodzonych:
Quiz literacki (kategoria uczniów szkół podstawowych)
1 miejsce – Magdalena Brzozowska z PSP nr 4
2 miejsce – Aleksander Wielechowski z PSP nr 4
3 miejsce – Gabriela Wiewióra z PSP nr 1
Kategoria uczniów naszej szkoły:
1 miejsce – Igor Przetacki
2 miejsce – Bartosz Rutkowski
3 miejsce – Magdalena Świderska
W konkursie na ekslibris zwyciężyła Natalia Bieniek.
Spotkanie zakończyło się krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów Zespołu.
Koordynatorką działań projektowych była p. Dorota Sobocińska.
Maria Rzeczkowska

Skip to content