1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Doskonalenie umiejętności i kompetencji uczniów

15 marca 2024 r. uczniowie klasy drugiej technikum w zawodzie technik logistyk w ramach doskonalenia umiejętności zawodowych odwiedzili firmę ETI Polam. Przedsiębiorstwo jest liderem na rynku europejskim w zakresie produkcji aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej.

Uczniowie podczas wizyty zapoznali się z funkcjonowaniem poszczególnych działów firmy zaopatrzenia, produkcji, magazynowania i dystrybucji. Mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda proces produkcyjny związany z wytwarzaniem wyrobu gotowego. Poznali procesy pomocnicze związane z transportem wewnętrznym oraz magazynowaniem produktów, min. zaopatrzeniem linii produkcyjnych w surowce niezbędne do produkcji.

Kierownik działu marketingu, pan Adam Knochowski przybliżył uczniom historię powstania firmy, obecnej na rynku od siedmiu dekad. Przedstawił dorobek przedsiębiorstwa, autorskie rozwiązania oraz metody organizacji i zarządzania spółką. Natomiast pani Monika Piątek – Miłoszewska, specjalista ds. personalnych, pokazała młodzieży, jak wygląda polityka personalna ETI Polam, proces rekrutacji pracowników, a także zaprezentowała ofertę zatrudnienia, jaką proponuje firma. Przedsiębiorstwo stawia na rozwój pracowników, oferując min. dofinansowanie do studiów, kursów, szkoleń branżowych,
nauki języka obcego oraz praktyki zawodowe dla uczniów technikum.

Wizyta w ETI Polam miała na celu pogłębienie wiadomości zdobytych w szkole, doskonalenie kompetencji zawodowych, a także motywowanie młodzieży do zdobywania nowych umiejętności.

Skip to content