1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Historia w artefaktach zapisana

5 marca młodzież z klas: 2 TER, 2 TI oraz 3 TL uczestniczyła w spotkaniu w ramach projektu wystawienniczo-edukacyjnego Archiwum IPN „Historia w artefaktach zapisana”. Inicjatywa ta jest realizowana wspólnie z Izbą Pamięci Strzelecka 8 prowadzoną przez Oddział IPN w Warszawie.

Uczniowie poznali sylwetkę bohatera oraz obejrzeli wystawę poświęconą st. sierż Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi ps. „Rój”, obejrzeli artefakty i wysłuchali wykładu naczelnika Wydziału Badań i Edukacji Archiwalnej IPN pt. „Podziemie na Mazowszu – czyli polska konspiracja antykomunistyczna w pigułce”.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Pieczęć jako rodzaj źródła do nauczania historii”, prowadzonych praz pracownika Izby Pamięci Strzelecka 8.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzena Staniszewska – Szeliga, Patrycja Zajączkowska oraz pan Łukasz Dymkowski.

Skip to content