pakat-Erasmus-1

Sukces uczniów Ruszkowskiego

2 marca br. uczniowie naszej szkoły – Wiktor Napiórkowski i Bartosz Pietrzykowski wzięli udział w okręgowych eliminacjach II stopnia XXII Olimpiady Znajomości Afryki, mającej na celu promocję kontynentu afrykańskiego oraz propagowanie idei tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Konkurs odbył się w Warszawie, obejmował zagadnienia związane z rolą chrześcijaństwa, przemianami ideowymi oraz historią Afryki.

Uczniowie Zespołu z klasy III LO – biznesowo-menedżerskiej (wychowawca – p. Dorota Sobocińska) zajęli wysokie miejsca:
– Wiktor Napiórkowski – 11
– Bartosz Pietrzykowski – 19.

Serdecznie gratulujemy dobrych wyników i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Kokotku k. Lublińca.

Laureaci i finaliści Olimpiady Znajomości Afryki będą przyjmowani na prestiżowe uczelnie w kraju. Więcej informacji na stronie https://olimpiadaoafryce.pl/indeksy/

Maria Rzeczkowska