1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O AIDS/ HIV

W dniu 12 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV. Przystąpiło do niego 72 uczniów z dziesięciu klas:
kl. IITL – 14 osób, kl. ITLa – 17 osób, kl. ITp – 1 osoba, kl. IVLO – 1 osoba, kl. IVTek – 2 osoby, kl. IV Ti – 11 osób, kl. III LO – 12 osób, kl. IV TL – 3 osoby, kl. II Tp – 8 osób, kl. II TER – 3 osoby.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce-Świderski Mateusz (klasa IVTi)
II miejsce-Borucka Kinga (kl.III LO)
III miejsce-Więcek Hubert (kl.IITp)

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS . Miał na celu sprawdzić wiedzę uczniów na temat HIV i AIDS , sytuacji epidemiologicznej, ryzykownych zachowań prowadzących do zakażenia HIV oraz uwrażliwić uczniów na obowiązek dbania o własne zdrowie.

Od 1988 roku z inicjatywy WHO 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Codziennie w Polsce średnio trzy osoby dowiadują się o zakażeniu wirusem HIV. Nieleczone zakażenie HIV prowadzi do zgonu u 90% zakażonych.

Wczesne wykrycie zakażenia umożliwia rozpoczęcie farmakoterapii, dzięki której zakażeni HIV mogą żyć tak samo jak osoby zdrowe. Zakażenie HIV to nie wyrok. Osoba, która dowie się o zakażeniu odpowiednio wcześnie, ma szansę uchronić się przed rozwinięciem AIDS.

Zwycięzcom konkursu gratuluję a pozostałym uczniom dziękuję za zaangażowanie, udział w konkursie i życzę sukcesów.

Organizator: Anna Michałowska

Skip to content