1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcić do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 6 grudnia br. w naszej szkole gościliśmy Panią Katarzynę Maryniak, która jest przedstawicielem fundacji Krok w przyszłość. Uczniowie klasy 4 TL i 1 TI wysłuchali ciekawej prelekcji o działalności fundacji. Utrwalili wiedzę na temat etyki wolontariusza, poznali korzyści z zaangażowania w wolontariat oraz sprawdzili, czy mają cechy dobrego wolontariusza.

Kolejnym punktem wydarzenia było uczestnictwo młodzieży w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z warszawskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, którzy w tym roku przybyli do naszego kraju z Włoch. Podczas spotkania prowadzonego w języku angielskim uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia, kuchni, geografii, zwyczajów i kultury Włoch. Warsztaty były doskonałą okazją do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce – uczniowie zadawali wolontariuszom pytania w języku angielskim, wzięli udział w quizie na platformie KAHOOT i poznali wiele ciekawostek na temat życia w innych krajach.

To były bardzo inspirujące spotkania. Mamy nadzieję na dalszą współpracę, wymianę doświadczeń oraz częstsze spotkania.

Opiekunowie: Patrycja Lipińska i Maryna Prewęcka

Skip to content