1
Tekst akapitu (4)
medal_dla_ZSZ_027
jubileusz_75_lecia_248
medal_dla_ZSZ_025
korowod_wrzesien_2023_010
korowod_wrzesien_2023_015

„Geo – Planeta”

W dniu 28 listopada 2023 r. w ZSZ im. J. Ruszkowskiego odbyła się XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” w kategorii żak. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział już po raz XV. Konkurs był przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu, przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły z klas realizujących geografię w zakresie rozszerzonym: IV TEK, IV TL, III LO, III TL , II TL i II TEK. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów o naszym regionie, Polsce i świecie, a także dał możliwość wykazania się wiedzą geograficzną. Młodzież pogłębiła umiejętności korzystania, interpretowania i posługiwania się różnymi materiałami źródłowymi.

Koordynatorem konkursu była nauczycielka geografii Ewa Śliwa.

Skip to content